fbpx
Dieta online, czyli skuteczna porada żywieniowa przez internet

Usługa określana jako Dieta Online powstała ze względu na sygnały dochodzące do naszej poradni od pacjentów pragnących coś zmienić w swoim sposobie odżywiania, ale na tyle zapracowanych, że nie mających po prostu czasu na stacjonarną wizytę u dietetyka.

A trzeba zdawać sobie sprawę, że planując wprowadzenie zmian w swojej diecie, to warto (przynajmniej na początku) skorzystać z profesjonalnej usługi dietetycznej. Profesjonalista oceni kondycję naszego organizmu, określi zapotrzebowanie na kalorie i składniki odżywcze, a także udzieli pomocnych rad i wesprze nas w początkowym okresie wprowadzania zmian.

Czasami jednak nie mamy możliwości spotkania się z dietetykiem w gabinecie. Może to być brak czasu, odległe miejsce zamieszkania czy trudności z poruszaniem się. Wtedy z pomocą przychodzi nam usługa określana jako dieta online bądź dietetyk online, która pozwoli na skorzystanie z porady żywieniowej przez internet – bez konieczności opuszczenia miejsca zamieszkania.

Gwarantujemy, że indywidualny program żywieniowy przeprowadzony on-line jest równie profesjonalny oraz skuteczny, jak kuracja stacjonarna. Nasza dietetyczka on-line udziela porad żywieniowych i układa właściwą dietę przez internet.

Wybierając ofertę pod nazwą dieta online otrzymacie Państwo:

 • indywidualny program dietetyczny dostosowany do planu dnia, preferencji żywieniowych, stanu zdrowia i stylu życia,
 • analizę dotychczasowego sposobu odżywiana oraz wskazówki, jak poprawić słabe punkty,
 • stały kontakt z dietetykiem (on-line bądź telefonicznie) podczas trwania programu, dzięki czemu można na bieżąco wyjaśniać wszelkie wątpliwości,
 • listę produktów zalecanych i przeciwwskazanych w konkretnych jednostkach chorobowych.

Warunkiem skorzystania z oferty dotyczącej przygotowania i wdrożenia diety online jest dokładne wypełnienie formularza wywiadu żywieniowo-zdrowotnego i dzienniczka żywieniowego, a także, oczywiście… stosowanie się do zaleceń dietetyczki online 😉 .

W trakcie kuracji mają Państwo możliwość stałego kontaktu z naszą dietetyczką przez internet – dzięki czemu można na bieżąco omawiać postępy, odpowiadać na pytania oraz wyjaśniać ewentualne wątpliwości.

Dieta online – rodzaje porad żywieniowych

1. Porada dietetyczna online – 120zł

Porada dietetyczna on-line obejmuje:

 • Analizę dotychczasowych zwyczajów żywieniowych na podstawie wypełnionego wywiadu żywieniowego.
 • Przedstawienie mocnych i słabych stron aktualnego sposobu żywienia.
 • Zaprezentowanie zaleceń żywieniowych, które pozwolą zmodyfikować plan odżywiania.
 • Kontakt z dietetykiem przez okres miesiąca od zakupienia porady dietetycznej.

2. Porada dietetyczna on-line z jadłospisem na 7 dni – 200zł

Porada dotycząca diety online obejmuje:

 • Wywiad żywieniowy i na jego podstawie analiza aktualnych zwyczajów żywieniowych. – pokazanie słabych i mocnych stron oraz przedstawienie ogólnych zaleceń dietetycznych.
 • Ułożenie indywidualnego jadłospisu na 7 dni, dostosowanego do stanu zdrowia, preferencji żywieniowych i trybu życia.
 • Opiekę dietetyka on-line przez cały czas trwania diety.
 • Kontakt z dietetykiem przez okres miesiąca od zakupienia porady dietetycznej.

3. Porada dietetyczna online z jadłospisem na 14 dni – 260zł

Dieta online obejmuje:

 • Ocenę bieżących nawyków żywieniowych w oparciu o wypełniony wywiad żywieniowy – wskazanie słabych i mocnych stron dotychczasowego sposobu odżywiania oraz przygotowanie ogólnych zaleceń żywieniowych.
 • Przygotowanie indywidualnego jadłospisu na 14 dni dostosowanego do stanu zdrowia, preferencji żywieniowych i stylu życia.
 • Opiekę dietetyka on-line przez cały okres trwania diety.
 • Kontakt z dietetykiem przez okres miesiąca od zakupienia porady dietetycznej.

4. Pakiet żywieniowy online – 300zł

Pakiet żywieniowy online obejmuje:

 • Konsultację wstępną – wywiad żywieniowy i analiza dzienniczka żywieniowego, analiza aktualnych zwyczajów żywieniowych. – pokazanie słabych i mocnych stron oraz przedstawienie ogólnych zaleceń dietetycznych.
 • Dwie wizyty kontrolne ze sprawdzeniem i omówieniem postępów, doradztwem żywieniowym, motywacją i ułożeniem dalszego planu działania.
 • Ułożenie dwóch indywidualnych jadłospisów na 7 dni, dostosowanych do stanu zdrowia, preferencji żywieniowych i trybu życia.
 • Opiekę dietetyka on-line przez cały czas trwania diety.
 • Kontakt z dietetykiem przez okres miesiąca od zakupienia porady dietetycznej.

5. Pakiet żywieniowy VIP online – 600zł

Pakiet żywieniowy online obejmuje:

 • Trzymiesięczną współpracę.
 • Konsultację wstępną – wywiad żywieniowy i analiza dzienniczka żywieniowego, analiza aktualnych zwyczajów żywieniowych. – pokazanie słabych i mocnych stron oraz przedstawienie ogólnych zaleceń dietetycznych.
 • Pięć wizyt kontrolnych ze sprawdzeniem i omówieniem postępów, doradztwem żywieniowym, motywacją i ułożeniem dalszego planu działania.
 • Ułożenie trzech indywidualnych jadłospisów na 7 dni, dostosowanych do stanu zdrowia, preferencji żywieniowych i trybu życia.
 • Opiekę dietetyka on-line przez cały czas trwania diety.
 • Kontakt z dietetykiem przez okres trzech miesięcy od zakupienia porady dietetycznej.

Ciągle masz wątpliwości czy dieta on-line jest odpowiednia dla Twoich potrzeb i wymagań? Dowiedz się więcej na temat tej usługi! Przeczytaj czym jest dieta przez internet, jakie korzyści osiągniesz dzięki skorzystaniu z tego rozwiązania, na co zwrócić  uwagę wybierając dietetyka przez internet oraz jak wygląda w praktyce współpraca online.


Na czym polega dieta online?

Tak jak w przypadku standardowej porady żywieniowej, dieta online powinna zaczynać się od wypełnienia dokładnego wywiadu żywieniowo-zdrowotnego i dzienniczka żywieniowego.

Wywiad żywieniowy obejmuje szereg pytań dotyczących naszego stanu zdrowia, stylu życia, rodzaju i godzin pracy, dotychczasowej aktywności fizycznej, przyzwyczajeń, lubianych i nielubianych smaków, stosowanych używek. Do wywiadu zawsze należy dołączyć aktualne wyniki badań, których wymaga konkretny dietetyk. Warto pamiętać, żeby nie pominąć żadnych informacji dotyczących naszego stanu zdrowia, nawet błahe z pozoru informacje mogą być istotne przy układaniu diety.

W dzienniczku żywieniowym spisujemy najczęściej wszystkie (nawet te najdrobniejsze!) posiłki, jakie spożywamy w ciągu dnia. Dotyczy to najczęściej trzech dni (dwóch roboczych i jednego wolnego). Spisujmy szczerze wszystkie posiłki oraz nie modyfikujmy jakoś szczególnie naszego jadłospisu, żeby „wyjść lepiej”. Dla dietetyka jest istotne, żeby mógł przeanalizować nasz zwykły, dotychczasowy sposób odżywiania. Dzięki temu będzie mógł wyłapać punkty, które będą wymagały poprawy oraz skutecznie pracować z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych.

Dietetyk, po przeanalizowaniu dokumentów, może mieć jeszcze trochę pytań doprecyzowujących, po czym, w zależności od wybranej usługi, układa konkretną dietę lub przekazuje wskazówki żywieniowe wraz z listą przykładowych posiłków. Niektóre osoby nie lubią być ograniczone konkretnym jadłospisem, dla innych zaplanowane dania są najlepszym sposobem na utrzymanie diety w ryzach. Przez okres stosowania diety, pacjent jest cały czas pod opieką dietetyka, który służy mu wsparciem, wyjaśnia wątpliwości i wprowadza ewentualne korekty w diecie.

Dieta online – korzyści z wyboru takiej usługi

Podstawową zaletą porady żywieniowej online jest oszczędność czasu i pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć na dojazd. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mieszkają daleko od większych miast, w których znajdują się poradnie. Dieta przez internet stanowi również znaczne udogodnienie dla tych, którzy z różnych powodów są mniej mobilni i dotarcie do poradni dietetycznej jest dla nich problemem. Mogą to być kobiety w ciąży, osoby opiekujące się małymi dziećmi lub innymi członkami rodziny, osoby niepełnosprawne czy mające kłopoty z poruszaniem.

Usługę dietetyczną online często wybierają także osoby zapracowane, którym łatwiej znaleźć chwilę wolnego czasu, kiedy nie są ograniczone konkretnymi, sztywnymi godzinami.

W końcu, istnieje spora grupa osób, które odczuwają strach przed wizytą, mierzeniem i ważeniem się przy obcej osobie oraz przedstawianiem swoich zwyczajów żywieniowych. Początkowe wizyty online są dla nich dużo łatwiejsze, a często się zdarza, że po początkowym przełamaniu lodów, chętnie spotykają się osobiście.

Dobry dietetyk – na co zwrócić uwagę?

Tak jak w przypadku wyboru każdego specjalisty, warto sprawdzić jego kwalifikacje, doświadczenie, a przede wszystkim opinie pacjentów. Jeśli mamy specyficzny sposób odżywiania, dowiedzmy się czy dany dietetyk układa konkretne diety, np. wegetariańskie, wegańskie, paleo itp.

Profesjonalista poprosi nas też o zrobienie podstawowych badań przed ułożeniem diety, przeanalizuje dzienniczek oraz wywiad żywieniowo-zdrowotny. W oparciu o te informacje przedstawi nam indywidualny jadłospis, dostosowany do naszego stanu zdrowia i stylu życia.

Pozostaje sprawa „chemii” między dietetykiem a pacjentem, ale to sprawdzimy już jedynie w praktyce :-).

Dieta online – jak wygląda współpraca?

Prosimy o zgłoszenie chęci zasięgnięcia porady żywieniowej online – mailowo: kontakt@magiazdrowia.com.pl lub telefonicznie z wybraniem odpowiedniego pakietu.

Po wybraniu pakietu przesyłamy Państwu drogą mailową obszerny wywiad zdrowotny i żywieniowy do wypełnienia (jeśli posiadają Państwo aktualne badania, to prosimy zawsze o dołączenie ich do odesłanego formularza).

Następnie prosimy o przelew na konto i przesłanie wypełnionego formularza.

Po zaksięgowaniu płatności w ciągu 7 dni roboczych przesyłamy zalecenia dietetyczne i spersonalizowaną dietę (w zależności od wybranego pakietu).

Przez cały okres trwania pakietu dieta online mają Państwo możliwość zadawania dietetykowi pytań drogą mailową. Staramy się odpowiadać jak najszybciej, jednak ze względu na ilość pacjentów niekiedy odpowiedź może pojawić się do 24h.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń lub Napisz!