fbpx

Mam na imię Ewa, jestem dietetykiem oraz gorącą zwolenniczką zdrowego stylu życia, ale bez spinki, stresu i nadmiernych wyrzeczeń. W życiu przede wszystkim ma być przyjemnie ;-).

Od kilku lat prowadzę Poradnię Dietetyczną Magia Zdrowia i walczę z przekonaniem, że dieta to coś restrykcyjnego i odbierającego radość życia. Nic bardziej mylnego!

Odpowiednio ułożona dieta to pyszne, sycące dania, które nie raz Was zadziwią. Jedna z pacjentek opowiadała mi, że mąż spojrzał na nią z rana ze zgrozą i stwierdził: „Naleśniki z czekoladą?! Przecież jesteś na diecie!”. No naleśniki. I czekolada. I szykuję dla niej jeszcze wiele podobnych, pysznych potraw. Postaram się wrzucić też kilka tutaj, żebyście uwierzyli w cudowną moc diety.

Dieta to zresztą nie tylko konkretny jadłospis. To przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych, a jak to zrobimy to wszystko pójdzie już z górki. O ile zmiana nie będzie chwilowa oczywiście :-).

Co będzie na blogu? Troszkę przepisów, troszkę motywacji, odpowiedzi na pytania, na które nie zdążyłam czasem odpowiedzieć na wizytach, a przede wszystkim namowa, abyście jedzenie traktowali jako jedną z największych przyjemności życia :-).