W artykule:
Tonizacja twarzy budzi wątpliwości wielu kobiet. Czy w ogóle warto włączać tonik do swojej pielęgnacji? Jak i kiedy go aplikować? Czy tonik się zmywa? W artykule wyjaśniamy, jak prawidłowo używać tego produktu, aby cera wyglądała świeżo i promiennie.
Jak prawidłowo stosować tonik do twarzy?
Na rynku znajdziemy wiele rodzajów toników, które są ukierunkowane na różne potrzeby. Pamiętajmy jednak, że zasadniczym celem tonizacji jest nawilżenie skóry oraz przywrócenie jej prawidłowego pH, które może zostać zaburzone przez niektóre detergenty, których używamy do mycia jak też kosmetyki kolorowe, a nawet zanieczyszczone powietrze. Dlatego warto stosować tonik po każdym oczyszczaniu.
A jak nakładać tonik na twarz, żeby zrobić to prawidłowo i osiągnąć jak najlepsze efekty? Jeśli masz produkt w płynie, po prostu wylej odrobinę na wacik i delikatnie przetrzyj nim oczyszczoną skórę. Ale pocieranie wacikiem twarzy niesie ze sobą ryzyko podrażnień.
Nowością są niezwykle wygodne toniki w sprayu (np. od Dabi’a: https://dabia.eu/produkt/age-delay-hydrating-mist-toner-nawilzajacy-tonik-mgielka/). Wystarczy spryskać twarz i poczekać aż kosmetyk częściowo się wchłonie, częściowo odparuje, pozostawiając przyjemne uczucie nawilżenia i odświeżenia.
Niektórych toników w sprayu, np. toniku – mgiełki marki Dabia, można używać nawet na makijaż. To ważne, szczególnie w okresie grzewczym, gdy przebywamy dużo w ogrzewanych pomieszczeniach i nasza cera szybciej wysycha.
W jakiej kolejności myć twarz?
Mycie twarzy to podstawa jej zadbanego wyglądu. Jak robić to prawidłowo? Do oczyszczania twarzy najlepiej wybrać sposób, który będzie dla niej najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy. Popularne są żelu lub pianki, ale najdelikatniejszą i najbardziej wszechstronną metodą oczyszczania twarzy jest olejek do oczyszczania twarzy. Szczególnie docenisz walory oczyszczania olejkiem, gdy stosujesz makijaż, ponieważ oleje mają wspaniałą zdolność rozpuszczania nawet najcięższych zanieczyszczeń w tym makijażu, SPF, sebum. Doskonałym produktem, który sprawdzi się przy wszelkich zanieczyszczeniach, odżywi i nawilży twarz jest olejek do oczyszczania twarzy w formule oil-to-mlik od DABI’A.
Zatem gdy oczyścisz dobrze swoją twarz czy to podczas porannej, czy też wieczornej rutyny pielęgnacyjnej, użyj następnie toniku. Pozwoli to przygotować ją do dalszych zabiegów, ułatwiając przenikanie składników aktywnych z serum czy kremu. A czy tonik trzeba zmywać? Nie, ma tak lekką formułę, że szybko się wchłonie.
Ile czekać po nałożeniu toniku?
Pokutuje błędne przekonanie, że tonizacja twarzy to czasochłonny proces. Nic bardziej mylnego. Po nałożeniu toniku wystarczy odczekać 1-2 minuty, aby przejść do dalszych etapów pielęgnacji. Od pewnego czasu lansowany jest nawet trend nakładania kolejnego kosmetyku na jeszcze wilgotną twarz, co tym bardziej wpływa korzystnie na absorpcję składników.
Dlaczego po użyciu toniku odczuwam pieczenie na twarzy?
Pieczenie skóry po tonizacji może mieć różne przyczyny: od alergii po reakcję na dostarczenie zbyt dużej liczby składników aktywnych, z którymi wrażliwa cera sobie nie radzi. Należy zmyć produkt i ochłodzić twarz zimnym kompresem.
Czy w tej sytuacji powinnaś całkowicie zrezygnować z toniku? Absolutnie nie. Trzeba tylko znaleźć delikatny produkt, odpowiedni do potrzeb cery.
Aby jeszcze lepiej wykorzystać moc toniku, pamiętaj o idei INNER OUTER CARE, która mówi o tym, że o zdrowie skóry musimy dbać nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Dobrze zbilansowana dieta ze wsparciem mądrej suplementacji, odpowiedniej ilości snu, jak też aktywność fizyczna na powietrzu są dla zachowania zdrowia skóry i zachowania urody na dłużej bardzo ważne.
Czy warto znaleźć czas na pielęgnację skóry?
Pomimo codziennych obowiązków i stałego „zabiegania” należy pamiętać, żeby podczas swoich codziennych czynności znaleźć również czas dla siebie z akcentem położonym właśnie na pielęgnację skóry. Omówiona w artykule tonizacja stanowi bardzo istotny element dbania o własną cerę. Dobry tonik okaże się także dobrym przyjacielem w dążeniu do zachowania nawilżonej cery i dobrego samopoczucia. Niech pielęgnacja skóry stanie się Twoją inwestycją, która zwróci się w postaci pięknego wyglądu i pewności siebie na co dzień. Czy w związku z tym nie warto znaleźć odrobiny czasu na ten prosty krok w codziennej rutynie?
Artykuł sponsorowany